Kupując t-shirt z fajnym nadrukiem, liczysz, że będzie to powód do dumy i będziesz mógł przez długi czas cieszyć się jego wysoką jakością. Oczywiście model naszego t-shirtu jest wybrany spośród wielu producentów odzieży, także nadruk powierzyliśmy najlepszym specjalistom w kraju.

Nadruki na naszych koszulkach wykonane są metodą sitodruku. Jest to chyba najbardziej znana i uważana za najtrwalszą metoda nadruków na koszulkach. Jak jednak dbać o nasz t-shirt by nadruk przetrwał nawet setki prań.

Na początku zaznaczamy, że nie tyczy się to tylko naszych t-shirtów, lecz ogólnie odzieży z nadrukami sitodrukowymi. Nasze nadruki wykonane się na najlepszych  maszynach przystosowanych  do wykonywania takich nadruków, lecz jak o wszystko, także o nadruki sitodrukowe i koszulki na których są one wykonane, trzeba odpowiednio zadbać.

PRANIE

PIERZ NA LEWEJ STRONIE W 40 STOPNIACH – wysoka temperatura prania nie sprzyja nadrukom na t-shirtach. W temperaturach wyższych niż 40 stopni, żywotność nadruku może się znacznie skrócić. Pranie w wysokiej temperaturze może spowodować odrywanie się nadruku od t-shirtu. Także sam t-shirt może ulec skurczeniu podczas prania w wysokiej temperaturze. Zawsze odzież z nadrukiem powinno się prać na lewej stronie, nadruk nie jest wówczas narażony na kontakt z bębnem. Stosując się do tej zasady możemy znacznie wydłużyć żywotność naszego t-shirtu.

NIE STOSUJ SILNYCH DETERGENTÓW – silne środki chemiczne jak wybielacze czy odplamiacze mogą wejść w reakcję z farbą sitodrukową i tym samym wpłynąć na jakość nadruku. Dostepne obecnie na rynku proszki do prania spokojnie poradzą sobie z dopraniem zabrudzeń i nie ma potrzeby podejmowanie ryzyka i stosowania ich przy t-shirtach z nadrukiem.

SUSZENIE

UNIKAJ SUSZARKI BĘBNOWEJ – dużo lepszym rozwiązaniem jest pozwolenie t-shirtowi na spokojnie wyschnięcie „na sznurkach”. Suszarka bębnowa ze względu na wysoką temperaturę powietrza, może znacznie skrócić żywotność nadruków. Jeśli musisz użyć suszarki bębnowej to koniecznie wybierz delikatny program suszenia, jednak nie zalecamy tego rozwiązania.

UNIKAJ PROMIENI SŁONECZNYCH – Jeśli suszysz swoją odzież na dworzu, pamiętaj, by nie wystawiać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż z czasem zarówno kolor t-shirtu, jak i nadruku może wypłowieć.

PRASOWANIE

NIGDY NIE PRASUJ NADRUKU – Nie ma oczywiście przeciwwskazań by prasować t-shirt, jednak nigdy nie powinno się prasować nadruku, gdyż w kontakcie z rozgrzanym żelazkiem może on ulec uszkodzeniu. Dodatkowo zalecamy, aby t-shirt prasować na lewej stronie.
Stosując się do tych kilku prostych zasad możemy sprawić, że będziemy cieszyć się jakością naszego t-shirtu z nadrukiem przez kilka lat.

Copyright © 2019 dodiabla.com. Kopiowanie materiałów bez zgody autora zabronione.

Add to cart

Facebook